+48 32 279 22 50
I
Ikona: księgowanie

Bezobsługowe księgowanie

Zdjęcie: bezobsługowe księgowanie
Ikona: księgowanie

Bezobsługowe księgowanie

Wyślij do nas wiadomość

Poznasz pełne możliwości hotellion:

Wypełniając formularz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez PMS Labs Sp. z o.o. podanych w formularzu, w celu i w zakresie niezbędnym do odpowiedzi na zadane przez Państwa pytanie lub przedstawienia oferty handlowej firmy PMS Labs Sp. z o.o. Mają Państwo prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi lub przeniesienia danych.
Zdjęcie: bezobsługowe księgowanie

Dokumenty fiskalne pod specjalną kontrolą

System hotellion, jako produkt polski, stworzony na polski rynek, został wyposażony w moduł księgowania stosujący dokładnie przepisy polskiego prawa skarbowego.

Połączenie systemu z programem FK skutkuje uruchomieniem automatycznych księgowań, praktycznie nie wymagających interwencji działu finansowego.

Automatyczne księgowania wszystkich transakcji

Nie ma człowieka nieomylnego, więc nie ma i bezbłędnego programu. A już na pewno nie da się uniknąć błędu przy konfiguracji systemu i przypisania usług do obu kont księgowych: podstawowego i pomocniczego.

System hotellion został nauczony prawidłowego transferu danych do FK. Nie tylko wysyła dane do systemu księgowego, ale nawiązuje z nim dialog. Sprawdza czy transakcje są kompletne, a w przypadku pojawienia się błędów ponawia transmisję błędnego zestawu dokumentów do skutku, za każdym razem sprawdzając, które transakcje w FK zostały zaakceptowane, a które odrzucone.

Podobny dialog system nawiązuje z drukarką fiskalną, której wszystkie zapisy można znaleźć bezpośrednio w programie hotellion. System po zarejestrowaniu transakcji na drukarce „odpytuje ją” i rejestruje zawartość wydrukowanych paragonów wraz z ich numerem i wszelkimi ich cechami.

Zleca też samodzielnie wykonanie raportu dobowego i przyjmuje raport z jego wykonania.

Tym sposobem fiskalizacja staje się na tyle precyzyjna, a system wiarygodny, że można zrezygnować z tradycyjnego drukowania równolegle i paragonów i faktur. W systemie generowany jest tylko jeden dokument – albo faktura albo paragon, a poprzez możliwość obejrzenia go w systemie odpada konieczność weryfikacji obrotów z dwóch stron.

System hotellion redukuje pracę księgowości i upraszcza rozliczenia obrotów, a poprzez zapewnienie precyzyjnej rejestracji paragonów fiskalnych – likwiduje konieczność uzgadniania sprzedaży pomiędzy drukarką fiskalną a zestawem faktur.

Horror rozliczania przedpłat odchodzi do przeszłości

System hotellion, mając ambicję być najbardziej polskim z wszystkich systemów hotelowych PMS, jest jedynym na rynku, który potrafi zgodnie z przepisami wystawiać, śledzić, rozliczać, a na koniec księgować przedpłaty.

Śledzenie przedpłat i ich automatyczne rozliczanie i księgowanie

Prawo fiskalne jest bardzo precyzyjne: dokonana przedpłata musi być przypisana do każdej z przedpłaconych nią usług, a następnie śledzona i rozliczana tak, aby na koniec dokonać przeksięgowania całej kwoty przedpłaty z konta przyszłych przychodów – tzw. ósemek, na konto przychodów bieżących – tzw. siódemek. Co to oznacza w praktyce wie tylko księgowość: tasiemce stron z wykazem przyjętych przedpłat, wykonanych usług, zakończonych usług i odhaczanie ich kolejno ołówkiem.

To nareszcie nie jest już potrzebne. Hotellion wykonuje tę pracę samodzielnie. Samodzielnie też z chwilą zakończenia ostatniej przedpłaconej usługi dokonuje odpowiedniego przeksięgowania ( w każdym dniu tygodnia, nie przerywając pracy, w niedziele czy święta). To nie krok do przodu w prawidłowym księgowaniu transakcji w hotelu, ale to olbrzymi skok.

System hotellion likwiduje w księgowości ogromną część pracy, która dotychczas musiała być wykonywana w większości ręcznie. Faktury przedpłatowe, faktury rozliczające, rozliczenia zerowe. gdy kwota rozliczenia jest równa kwocie przedpłaty – to wszystko obsłużone jest automatycznie przez system.